XIII Noc Biologów - Tajemnice życia od komórek do biosfery

Utworzono dnia 19.01.2024

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie spędzili bardzo ciekawe chwile podczas zajęć na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przewodnim hasłem tegorocznej edycji Nocy Biologów było „Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Młodzież wraz z gospodarzami naukowego wydarzenia odkrywała: Co dzieje się w laboratoriach biologów? Jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę? Czy nocą wszyscy śpią?

Borkowscy uczniowie poznawali sekrety skamieniałości z organizmami sprzed milionów lat, analizowali działanie bioreaktora z hodowlą glonów w warunkach laboratoryjnych oraz oglądali ruch komórek glonów pod mikroskopem. Uczestnicy warsztatów odkrywali także czarne charaktery w świecie zwierząt, roślinne kultury in vitro, mikrobiologiczny ogród oraz drzewo życia.

Tegoroczną XIII edycję Nocy Biologów uczniowie i nauczyciele z Borkowa określali jako bardzo ciekawą i udaną.

XIII Noc Biologów - Tajemnice życia od komórek do biosfery

Utworzono dnia 19.01.2024, 10:24