Wrocław znany i nieznany – wycieczka szkolna borkowskich dzieci

Utworzono dnia 03.06.2019

Jak co roku, najstarsi uczniowie SP w Borkowie wybrali się na kilkudniową wycieczkę. Tym razem ich celem był przepiękny Wrocław, z jego niesamowitą historią i zabytkami.

Wczesnym rankiem, 22 maja, uczniowie bardzo podekscytowani wyruszyli w długą drogę autokarem. Po przyjeździe na miejsce, wybrali się do Kolejkowa – Skansenu Miniatur w budynku Dworca Świebodzkiego, a następnie podziwiali Panoramę Racławicką, która      na wszystkich wywarła ogromne wrażenie.

Drugi dzień obfitował w atrakcje: uczniowie zwiedzali i oglądali – słuchając przy okazji niesamowitych opowieści pani przewodnik – Rynek, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, Wrocławską Fontannę, Ogród Japoński… Szukali Wrocławskich Krasnali i wspięli się         na Kładkę Czarownic.

Ostatni i najbardziej wyczekiwany dzień trzeci wiązał się z całodniowym pobytem   we wrocławskim zoo. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy z zachwytem podziwiali zgromadzone tam zwierzęta i sam teren – równie piękny co ogromny. Zwieńczeniem pobytu w ogrodzie zoologicznym było przejście przez Afrykarium. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentuje wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.in. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Nic więc dziwnego, że uczniowie opuszczali to miejsce pełni emocji.

Do szkoły uczniowie wrócili późnym wieczorem. Mimo zmęczenia podróżą byli zachwyceni i uśmiechnięci. Wrocław i okolice na długo zostaną w ich pamięci.

Wrocław znany i nieznany – wycieczka szkolna borkowskich dzieci

Utworzono dnia 03.06.2019, 16:22

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.