Wieczornica papieska w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 22.10.2019

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie uczciła swojego patrona tradycyjną już październikową Wieczornicą. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i borkowscy seniorzy wzięli udział w tym pięknym i wzruszającym święcie. Wśród gości, jacy zaszczycili papieskie obchody byli: ks. prałat Stanisław Gackowski, Tyberiusz Treder, wiceprzewodniczący Rady Miasta Żukowa oraz Adam Okrój, radny Gminy Żukowo.

Co roku uroczystość ma inny charakter i odwołuje się do innych aspektów życia i twórczości Jana Pawła II. W tym roku uczniowie przytoczyli m.in. słowa Papieża skierowane na Skałce do młodych w 1979 roku „Wy macie przynieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na imię ‘Polska’. Jest to doświadczenie trudne. Chyba jedno z trudniejszych w świecie, w Europie, w Kościele. Tego trudu nie lękajcie się!”

Dyrektor Józef Belgrau przywołał najważniejsze chwile z początku pontyfikatu Jana Pawła II. Przypomniał pamiętne słowa papieża z pierwszej wizyty w Ojczyźnie  „’Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi’. Można bez wątpienia powiedzieć, że te słowa odmieniły dzieje Polski i świata. Patrząc wówczas na tłumy w Warszawie, Gnieźnie, Częstochowie, Krakowie i Nowym Targu, ujrzeliśmy Polskę solidarną i zjednoczoną jak nigdy. Polacy, po dziesięcioleciach zniewolenia odkryli, że są jednym narodem.” Dyrektor podkreślił także radność wspólnoty szkolnej z posiadania tak ważnego patrona. Także ks. prałat Stanisław Gackowski i Tyberiusz Treder dali piękne osobiste świadectwa z tamtych wyjątkowych lat pontyfikatu Jana Pawła II.

Akademią przygotowała wraz z uczniami pani Anna Formela, oprawę muzyczną dopracowała pani Zyta Formela. Także tegoroczne papieskie święto połączone było z obchodami borkowskiego Dnia Seniora organizowanego przez sołectwo.

Wieczornica papieska w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 22.10.2019, 21:22

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.