Walentynki najmłodszych w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 15.02.2024

Dzień 14 lutego bardzo wyróżnia się w codzienności szkolnej. Zwłaszcza jest to zauważalne w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, gdzie realizowane są różne inicjatywy i działania związane z dniem zakochanych. Jednak w szkole akcenty tych obchodów rozłożone są nieco inaczej. Tu wychowuje się dzieci do okazywania miłości swoim najbliższym oraz wyrażania sympatii wobec rówieśników i innych przedstawicieli społeczności szkolnej. W oddziale 0b obchodzono dzień czerwony z przygotowaniem i konsumpcją czerwonych owoców i warzyw.

Patronem tego dnia jest święty Walenty, rzymski lekarz i biskup z III wieku. Opiekuje się zakochanymi i chorymi psychicznie. Walenty mimo zakazu cesarza udzielał ślubu młodym legionistom. Został uwięziony i ścięty. Egzekucję wykonano dnia 14 lutego 269 roku.

W Polsce święto to stało się popularne w latach 90. XX wieku. Jego symbole są coraz bardziej obecne w przestrzeni publicznej, w popkulturze, a przede wszystkim w komercji.

Walentynki najmłodszych w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 15.02.2024, 11:30