NIEZAPOMNIANY POBYT W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM

Utworzono dnia 05.06.2018

Tradycyjną, kilkudniową wycieczkę w tym roku szkolnym najstarsi uczniowie borkowskiej szkoły postanowili spędzić w Słowińskim Parku Narodowym i okolicach.

Rankiem, 28 maja, uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami wyjechali na długo wyczekiwaną eskapadę – humory dopisywały, a pogoda rozpieszczała. W drodze do celu zatrzymali się w największym fokarium w Polsce z czterema gatunkami zwierząt morskich – Sea Park w Sarbsku. Czekały tam na nich nietuzinkowe atrakcje, m.in. dwa rodzaje wodnych show z uchatkami kalifornijskimi i fokami bałtyckimi, park miniaturowych latarni, woliera z ptactwem, park makiet zwierząt morskich w skali 1:1, repliki galeonów wojennych czy audiowizualne oceanarium prehistoryczne. Park dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością miło je będą wspominać. Po zakwaterowaniu i pysznym obiedzie, uczniowie chętnie spędzili czas na boiskach do „nogi” i siatkówki, a po kolacji i szaleństwach na basenie, zakończyli dzień przy ognisku.                  Kolejny dzień był wielkim wyzwaniem – przejście szlakiem turystycznym przez Słowiński Park Narodowy - światowy rezerwat biosfery i zdobycie Łąckiej Góry. Uczniowie zachwyceni wyprawą przeszli brzegiem morza ponad 12 km. Pogoda dopisała, więc droga była wyjątkowo przyjemna. Wyprawa nie zmęczyła uczniów, więc doskonale bawili się jeszcze podczas wieczornej dyskoteki.        Ostatni dzień wycieczki był prawdziwą przygodą dla wszystkich. Uczniowie odwiedzili park przeznaczony dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia. Wszyscy sprawdzili się w tym zadaniu doskonale, podzieleni na cztery zespoły rywalizowali między sobą.

Wycieczka okazała się świetną rozrywką, nauką i wypoczynkiem jednocześnie. Późnym popołudniem – uśmiechnięci, opaleni, pełni wrażeń – uczniowie wrócili do szkoły!

NIEZAPOMNIANY POBYT W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM

Utworzono dnia 05.06.2018, 18:40

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.