Dzień dziecka w Borkowie

Utworzono dnia 05.06.2018

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Dzień Dziecka corocznie świętowany jest w aktywnej formie dnia sportu. Uczniowie biorą udział w licznych dyscyplinach sportowych.

W tym roku konkurencje odbywały się przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie. Stare topole z przydrożnej skarpy dawały orzeźwiający cień. Dzieci rzucały kółkiem ringo do celu, biegały na skakankach, rzucały piłką do kosza, maluchy podrzucały woreczkami, biegały w workach, kręciły hula-hoop czy strzelały piłką do bramki. W każdej klasie wyłoniono zwycięzców. Jednak nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy dnia sportu. Nad przebiegiem poszczególnych dyscyplin i nagłośnieniem czuwali uczniowie klasy siódmej. Całość przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Marek Marchewicz i Hanna Koszałka przy pomocy pozostałych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Żukowski Ośrodek Kultury i Sportu udostępnił pompowaną bramę startową promującą sport w gminie Żukowo. Na zakończenie dyrektor szkoły Józef Belgrau pogratulował uczestnikom dnia sportu pięknych zmagań i życzył wszystkim dalszego radosnego świętowania.

Liczba uczniów borkowskiej szkoły dynamicznie rośnie. Od września przekroczy granicę 250 dzieci. Kilka lub kilkanaście lat wcześniej, gdy społeczność szkolna była o wiele mniejsza, w Dniu Dziecka organizowano piknik nad jeziorem. Jak Między drzewami rozwieszano liny -wspomina Ewa Drewa, były dyrektor szkoły – po tych linach chodzono, organizowano zabawy ruchowe, grano w różne dyscypliny, na ile tylko leśna łąka nad Jeziorem Głębokim pozwalała. Dawniej, jak i teraz jest to dla borkowskich dzieci dzień szczególny. Są to chwile niezapomniane, różniące się od szarej codzienności szkolnej.

Dzień dziecka w Borkowie

Utworzono dnia 05.06.2018, 18:47