Dzień Babci i Dziadka w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 23.01.2024

Uczniowie najmłodszych oddziałów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zaprosili swe babcie i dziadków na uroczystą akademię oraz przekazali im własnoręcznie wykonane upominki. Przygotowania trwały od kilku tygodni. Mimo zimy za oknami atmosfera była bardzo gorąca. Przed wypełnioną gośćmi salą gimnastyczną dzieci prezentowały wzruszające aklamacje, piękne śpiewy i wykonania instrumentalne oraz dynamiczne tańce rodem z różnych stron świata. Dzieci dziękowały dziadkom za dzielenie się doświadczeniem życiowym, wiedzą i wspomnieniami „Lubimy słuchać tych opowieści, bo wasze oczy wiele widziały. Jesteście dla nas jak super książka, której odkrywam nowe rozdziały.”

Dyrektor Szkoły Józef Belgrau witając tak zacnych gości przypomniał zebranym genezę tych pięknych świąt pochodzących z Ameryki, a utworzonych w drugiej połowie XX wieku. Symbolem tych ważnych obchodów jest skromny, ale tak wiele mówiący kwiat - niezapominajka.

Uroczystości wraz z dziećmi przygotowali nauczyciele oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej. Dużym zaangażowaniem wykazali się także rodzice i obsługa szkoły.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 23.01.2024, 21:25