Borkowo z misiem

Utworzono dnia 02.12.2019

W borkowskiej Szkole Dzień Pluszowego Misia obchodzono w bardzo ciepłej atmosferze

Pod koniec listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie corocznie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Święto to, tak oczekiwane,  przeżywanie jest w bardzo ciepłej atmosferze z wszechobecnymi pluszakami różnej wielkości. Tego dnia w szkole goszczą malutnie miśki, ale i dwumetrowe niedźwiedzie. Dzieci wykonały prace plastyczne z misiem, śpiewały i tańczyły, otrzymały dyplomy Przyjaciel Pluszowego Misia, a przebojem dnia był utwór „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Pluszowy Miś narodził się 25 listopada 1902 roku, gdy to prezydent Teodor Roosvelt ułaskawił na polowaniu małego przerażonego niedźwiadka, co uwieczniono na zdjęciu. Producent zabawek wykorzystał w swojej działalności i narodził się słynny Teddy Bear (od Teodor). Od tego czasu miękki puchaty miś jest najmilszą zabawką, przyjacielem dzieci i przytulanką przy zasypianiu.

Dziko żyjący pobratymcy naszych szkolnych misi, niedźwiedzie europejskie, w tych dniach zaszywają się w swych gawrach, gdzie śpią  do końca lutego. W Polsce na wolności żyje ponad 200 niedźwiedzi brunatnych.

Borkowo z misiem

Utworzono dnia 02.12.2019, 16:45